Skip to content

Podsumowanie

Akcja już dobiegła końca! Przez całe wydarzenie Bike Cafe sprzedało 1218 kaw w niebieskich kubeczkach. Dzięki temu Macopedia przekazała 2500zł na projekt Hakersi, a także sprzęt dostosowany do nauki. Czy Ty też chcesz dołączyć do grona Superbohakerów? Sprawdź jak to zrobić!

Cześć, super że tutaj jesteś! Cieszymy się, że pomagasz z nami!

Programmers' day

Czy wiesz, że we wtorek 13 września obchodzimy Dzień Programistów? Z tej okazji od soboty do wtorku (lub do wyczerpania zapasów) za każdy niebieski kubeczek wypełniony kawą, Macopedia przekazuje 2 zł na fundację wspierającą dzieci wykluczone cyfrowo.

Zdjęcie kubka

Jak ta kawa wspiera pasję?

Jako Macopedia chcemy pomagać w rozwijaniu pasji dzieciom, które mają ograniczony dostęp do technologii, dlatego:

Za każdy napój sprzedany przez Bike Cafe w niebieskich kubeczkach przekazujemy 2 zł na projekt Hakersi.

Dodatkowo, Hakersom przekażemy sprzęt dostosowany do potrzeb językowych dzieci z Ukrainy.

BikeCafe sprzedaje napoje w naszych kubeczkach w wybranych lokalizacjach w Poznaniu (Rusałka; Cytadela, Rosarium; Plac Wolności; Lasek Marceliński; Fontanna) oraz w Krakowie (Przy Wawelu, Park Lotników, Muzeum Lotnictwa Polskiego).

Fundacja Sarigato przeznaczy środki na projekt Hakersi, czyli wsparcie dzieci, które nie mają dostępu do technologii lub na inne prowadzone przez siebie projekty. Zobacz, jak jeszcze możesz im pomóc.

Czy wiesz, dlaczego 2⁸ ma znaczenie?

Ponieważ komputery pracują z liczbami binarnymi, wszystkie potęgi liczby 2 mają znaczenie. Liczby 8-bitowe są w stanie reprezentować 256 (2⁸) różnych wartości, wystarczających dla wszystkich znaków języka angielskiego i kilku dodatkowych. Ta zasada jest jedną z podstaw informatyki i właśnie dlatego Dzień Programistów obchodzony jest w 256 dniu w roku.

Kim jesteśmy?

Macopedia to 80 osób, ktore pasjonują się światem technologii. Jesteśmy partnerem technologicznym i producentem oprogramowania dostarczającym rozwiązania od e-commerce po magazynowanie. Najprościej tłumacząc, tworzymy strony www, sklepy internetowe i różne systemy informatyczne.

Pracujemy na takich technologiach, jak m.in: Akeneo, Shopware, Adobe Commerce (Magento), TYPO3, Sylius i Odoo.

Czy Twoją pasją też jest technologia?

Macopedia